Cea de-a XXII-a ediție Investment school
Drumul catre succesul financiar incepe cu noi!
Bine ați venit la Investment School, locul în care consolidăm pașii spre un viitor financiar prosper!
Investment School este o comunitate dedicată educației financiare, a cărei misiune este ghidarea tinerilor în universul complex al investițiilor!
Deoarece credem cu tărie în puterea educației pentru a schimba calitatea vieții pe care o trăim, ne propunem să aducem un plus valoare în parcursul financiar al participanților la proiect, colaborând cu profesioniști din domeniul financiar-bancar ce își vor împărtăși cunoștintele prețioase pe parcursul a trei săptămâni intense!
Alăturați-vă nouă pentru a vă construi cunoștințe solide, a explora oportunități unice și a vă conecta cu profesioniști de elită în călătoria către succesul financiar!
![](https://investmentschool.ro/wp-content/uploads/2024/02/Textul-tau-de-paragraf.png)
![](https://investmentschool.ro/wp-content/uploads/2024/02/Textul-tau-de-paragraf-1.png)
Curios ce avantaje iti putem oferi?
DE CE SA PARTICIPI?
Debutul carierei tale profesionale
Mediul activ de învățare pe care ți-l propunem îți oferă oportunități pentru stagii de practică și internship-uri.
Tema ediției 2024
“De ce este important să investești de la 20 de ani?”
Investiția la 20 de ani: secretul succesului tău financiar! În cadrul conferințelor noastre, aflăm de la experți în domeniu de ce este crucial să investești de la această vârstă. Alătură-te și pregătește-te pentru un viitor stabil și prosper!
Oportunități de networking
În cadrul proiectului nostru intri în contact cu o mulțime de persoane cu expertiză, având șansa de a-ți extinde rețeaua de networking.
Durata intensivă
Cele 3 săptămâni se împart în 2 etape: 8 zile de conferințe și workshop-uri, respectiv modulul suplimentar- Investment School Pro. Echipele selectate pentru modulul PRO vor evalua o companie listata la BVB, cu sprijinul mentorilor CFA Romania. În cadrul galei de încheiere, vom sărbători cu toții progresul înregistrat în urma proiecului, iar echipa câștigătoare va fi premiată!